Ga naar hoofdinhoud
Laden...Laden...

L'Arc-en-ciel, Pontoise

De regenboog, Pontoise

Camille Pissarro (1830 - 1903)

  • Datum

    1877

  • Materiaal

    Olieverf op doek

  • Afmetingen

    52,9 × 81,5 cm

  • Soort werk

    Schilderijen

  • Inventarisnummer

    KM 107.074

Impressionistisch

De regenboog, Pontoise getuigt van een typisch impressionistische manier van kijken en schilderen. De zon is net doorgebroken na een wegtrekkende regenbui. Aan de horizon verschijnt een regenboog. Het voorste deel van het landschap is nog donker en bewolkt, maar halverwege lichten de huizen en de akkers op in het felle zonlicht. Het gaat hier duidelijk om het vastleggen van het vluchtige moment, de korte tijd dat de regenboog zichtbaar is.

Invloedrijk

Camille Pissarro is een van de invloedrijkste impressionisten. Voor veel schilders van zijn tijd is hij een vriend en een mentor. In 1872 vestigt hij zich in Pointoise. Verschillende kunstenaars komen hem daar bezoeken. Een van hen is Paul Cézanne, die later over hem zal zeggen: ‘Hij was een vader voor mij. Een man die je kon raadplegen, een beetje zoals de goede Heer.’

Vincent van Gogh

Ook voor Vincent van Gogh betekent hij veel. Ze delen de liefde voor het platteland en het boerenleven, en in Parijs stimuleert Pissarro hem om heldere kleuren te gebruiken en een vrijere manier van schilderen te hanteren. Pissarro is een van de eerste bewonderaars van Van Goghs werk.

Man kijkt samen met drie kinderen van verschillende leeftijden naar een schilderij in een museumzaal

Ontdek meer dan 20.000 kunstwerken

Bekijk de volledige collectie

Kröller-Müller Museum

Houtkampweg 6, Otterlo


Route en parkeren

Dinsdag t/m zondag en feestdagen geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Gesloten op 1 januari.

Maandag 6 juli tot en met 24 augustus: 10.00 tot 17.00 uur.

Meer over openingstijden

Footer logo