Ga naar hoofdinhoud
Laden...Laden...

Nu te zien

Museum

Stilleven met kruiken

Vincent van Gogh (1853 - 1890)

  • Datum

    september-oktober 1885

  • Materiaal

    Olieverf op doek

  • Afmetingen

    33,8 × 43,1 cm

  • Soort werk

    Schilderijen

  • Inventarisnummer

    KM 110.381

Groep

Na een zomer lang buiten te hebben geschilderd en getekend, pakt Van Gogh in zijn atelier het stilleven weer op. Dat is voor hem het genre bij uitstek om te oefenen met kleur, licht, vorm en compositie. Hij maakt een groep van zeven stillevens met aardewerk en flessen.

Modelleren met kleuren

Van Gogh is al lang in de ban van de kleurtheorieën van Charles Blanc, vooral over complementaire kleuren: kleuren die elkaar versterken. In Stilleven met kruiken experimenteert hij met kleurcontrasten om de vier stenen kruiken, de fles en het witte kommetje hun specifieke karakter te geven. Maar omdat hij een tonaal palet gebruikt, is het resultaat nog tamelijk donker.

Vorderingen

Aan de losse, soms flink pasteuze verfbehandeling is te zien dat Van Goghs schildertechniek beter is geworden en dat hij meer zelfvertrouwen heeft. Perspectivisch zit het stilleven minder goed in elkaar: de liggende kruik lijkt te zweven.

Man kijkt samen met drie kinderen van verschillende leeftijden naar een schilderij in een museumzaal

Ontdek meer dan 20.000 kunstwerken

Bekijk de volledige collectie

Kröller-Müller Museum

Houtkampweg 6, Otterlo


Route en parkeren

Dinsdag t/m zondag en feestdagen geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Gesloten op 1 januari.

Maandag 6 juli tot en met 24 augustus: 10.00 tot 17.00 uur.

Meer over openingstijden

Footer logo